Často kladené otázky
V čem se NIS liší od ostatních programů pro vedení rejstříků?

Tím, že nevede jen rejstříky. Spočítá odměnu, vystaví fakturu, sám zkontroluje, že klient zaplatil. Vše je v jednom systému, a tak šetříte čas. Údaje jsou provázané a není nutné pracně přepisovat stejné informace do různých programů.

Mám jiný systém. Pokud si pořídím NIS, přijdu o svá data.

Nemusíte se obávat, z naprosté většiny jiných notářských programů dokážeme do NISu data převést.

Jsme příliš malí, NIS je spíše pro větší kanceláře.

Systém spolehlivě provozujeme i v kancelářích s notářem plus jeden zaměstnanec.

Budu si muset já jako notář díky NISu vést i připravovat své případy sám?

Nikoli, s NISem můžete pracovat tak, že vaši pracovníci případ připraví, pošlou vám ho a vy ho jen dokončíte. Nebo může pracovník případ v NISu dokončit za vás.

Co když se změní legislativa? Co budu muset se systémem udělat?

Vůbec nic. Systém průběžně vyvíjíme a přidáváme do něj další funkce podle požadavků notářů. Systémy notářů jsou připojené na náš diagnostický server, který sleduje jejich zdraví a průběžně je aktualizuje. Aktualizace vydáváme zhruba každých 14 dní. Takže nemusíte dělat opravdu vůbec nic. Váš systém se prostě sám zaktualizuje.

V současnosti používáme pro evidenci faktur v kanceláři účetní software. Budeme ho potřebovat i po přechodu na NIS?

Účetní software v kanceláři nebudete potřebovat. NIS pro vás eviduje nejen doklady o příjmu peněz, tedy příjmové doklady a vydané faktury, ale můžete do něj zapisovat i doklady o vydání peněz, tedy výdajové doklady a přijaté faktury. Přijaté faktury vám NIS dokonce propojí i s pohyby na bankovnním účtu, budete tedy mít jistotu, že jste všechny faktury řádně a včas zaplatili.

Co složitější výpočty odměny, jako je rozdělení mezi více účastníků?

To není problém, spočítáme například i výsledné částky podle zadaného poměru. Dokonce může jeden z účastníků obdržet fakturu, druhý příjmový doklad. Do vyúčtování můžete snadno doplnit například poplatky za kopírování a ověřování.

Máme klienta, který k nám chodí pravidelně a vyúčtování provádíme na konci měsíce. Lze tento proces nějak zjednodušit?

Ano, máme na to funkci hromadná fakturace a je určena právě pro tyto případy.

Mohu používat NIS z domova nebo na cestách?

Samozřejmě. NIS umožňuje dálkový přístup a respektuje přitom veškeré požadavky na přísné zabezpečení vašich dat. Dokonce na domácí počítač nemusíte nic instalovat, postačí pouhý prohlížeč internetu.

Pomůže mi NIS s EET?

Ano, počítáme i s podporou elektronické evidence tržeb. Naši notáři si s novou povinností nemusí lámat hlavu. Jakmile budou známé přesné specifikace EET, zabudujeme je do systému a prostřednictvím aktualizací je všichni naši notáři automaticky získají.

Nyní náš účetní každý měsíc ručně přepisuje desítky našich příjmových dokladů do účetnictví. Jak to bude probíhat s NISem?

Všechny příjmové doklady může účetní zaevidovat jako jedinou položku. NIS dokáže vygenerovat jeden souhrnný účetní doklad, ten účetní zanese na konci měsíce do účetnictví. Do některých účetních programů také dokážeme přenést přímo data z NISu.

Takový systém je moc složitý. Tyhle novinky jsou spíše pro mladé notáře. Nechci si zbytečně komplikovat život.

Pokud vy nebo vaši pracovníci umíte zapsat do CIS2 nebo si vybrat emaily na Seznamu, zvládnete to. Práce s NISem není o moc složitější, spíše jednodušší. NIS totiž funguje jako webová stránka.

Když NIS funguje jako webová stránka, jak budou moje data ochráněna? Budou uložena v internetu?

Nikoli, NIS pracuje jako tak zvaný intranet. Data jsou uložena ve vaší kanceláři a nikdy ji neopustí. Bezpečnost vašich dat je pro nás jedním z nejdůležitějších aspektů. Takže například vaše data zálohujeme každých 24 hodin.

Co se stane, když nebudeme mít připojení k internetu? Přestane NIS fungovat?

Nikoli, NIS pracuje i bez připojení k internetu.

Může s NISem pracovat více pracovníků současně?

Samozřejmě, NIS je k tomu přímo určen a od základu navržen. Sám například zajistí, že dva pracovníci nemohou získat stejné číslo N/NZ a podobně.

Pomůže mi systém i s agendou přímého zápisu do Obchodního rejstříku, ISVR?

Ano, do systému máme zapracovanou evidenci soudních poplatků.
Pro zaplacení poplatku vystavíme klientovi správný příjmový doklad. Upozorníme na splatnost poplatku soudu a připravíme pokyny bance včetně správného čísla účtu příslušného soudu a variabilního symbolu. Jak to říct zjednodušeně? Tuto agendu zvládnete na tři kliknutí. Nevěříte? Předvedeme.

A co budoucí vývoj technologií? Je možné s NISem pracovat z tabletu nebo mobilního telefonu?

Ano, i to je možné.

Máme nabídku na levnější program pro vedení notářské kanceláře.

Ano, NIS není nejlevnější systém na trhu, je ale nejpokročilejší. Každý řemeslník ví, že nemá smysl nakupovat nejlevnější nářadí v hobbymarketu, ale pořídit si profesionální nářadí od specialistů. Ano, je dražší, ale více vydrží a pracuje se s ním lépe. NIS je od počátku důsledně koncipovaný jako bezpečný profesionální systém na špičce technologického vývoje. I přesto máme ověřeno, že vám NIS vydělá mnohokrát více, než vás bude stát. Potvrzují to praktické zkušenosti jak malých, tak velkých notářských kanceláří.

Nakolik je NIS skutečně moderní systém?

Už na začátku vývoje, v roce 2009, jsme vsadili na tehdy revoluční koncepci systému jako webové stránky. Zavrhli jsme zastaralý koncept samostatného programu, který by se instaloval na každém počítači v kanceláři. Chtěli jsme, aby stačil jen webový prohlížeč. Ten je dostupný na každém počítači nebo zařízení typu tablet či telefon. Potvrzení, že jsme vsadili na správnou kartu, přineslo posledních několik let, kdy systémy státní správy přecházejí na stejný koncept. Vždyť i všechny další informační systémy, se kterými se notář setkává, používají stejnou technologii webové stránky, ať už jde o CIS2, ISVR, Katastr nemovitostí, Systém Datových schránek nebo Czech POINT.

Co je to NIS

NIS, Notářský Informační Systém, je systém pro kompletní vedení notářské kanceláře.
Jsme si vědomi toho, že v dnešní době narůstá množství úkonů a povinností, které je notář povinen provádět.
Stoupají také požadavky na zabezpečení dat, která jsou v mnoha případech považována za to nejcennější co kancelář má.
Notářský Informační Systém je proto postaven na třech základních požadavcích.
Zrychlení práce, nulové starosti s provozem a bezpečnost.

Notářský Informační Systém https://www.notarskyinformacnisystem.cz/assets/images/notarsky-informacni-system.png https://www.notarskyinformacnisystem.cz/assets/images/rejstriky-notarsky-informacni-system.png Informační systém pro vedení notářské kanceláře.
Kontakt

Starfish Technologies - Logo
Starfish Technologies, s.r.o.
Písečná 445/15, 182 00 Praha 8
+420 777 647 357
info@starfish.cz

Technická podpora

podpora@starfish.cz

Identifikační údaje

IČ: 27078981
DIČ: CZ27078981
Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce číslo 94666.